EDRIMS Nedir?

EDRIMS yazılımı, Elektrik enerjisinin dağıtımını yapan ve elektrik enerjisi tüketen özel/tüzel kişiliklere perakende satış gerçekleştiren firmaların tüm gereksinimlerine cevap veren komple bir İnfopark çözümüdür.

EDRIMS hem dağıtım şirketlerine hem de perakende şirketlerine servis verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Dağıtım ve Perakende şirketlerinin birbirinden ayrı tüzel kişilikler olması “Ayrışma” olarak isimlendirilen işlemi gerekli kılmıştır. EDRIMS “Ayrışma” gözönünde bulundurularak tasarlanmış ve hayata geçirilmiştir.

EDRIMS dağıtım şirketlerine, Abone(AG/OG) İşlemleri, Tahliye İşlemleri, Bildirim İşlemleri, Kaçak İşlemleri, PMUM Entegrasyonu, KPS Entegrasyonu, Trafo/Kofre/Sayaç İşlemleri, Özel Tedarikçi İşlemleri, Serbest Tüketici İşlemleri, El Terminali/Fatura İşlemleri, Tahakkuk/Tahsilat İşlemleri, Yasal Takip İşlemleri vb. Modüllerini sunmaktadır.

EDRIMS perakende şirketlerine, Abone (AG/OG) İşlemleri, Alacak Yönetim İşlemleri, Bildirim İşlemleri, Abone Cari İşlemleri, CRM Servisi, PMUM Entegrasyonu, KPS Entegrasyonu, GIB Entegrasyonu, Satış/Pazarlama İşlemleri, Tahsilat/Tahakkuk İşlemleri, Yasal Takip İşlemleri, Online İşlem Merkezi, El Terminali/Fatura İşlemleri vb. Modullerini sunmaktadır

Uygulamalar


Anahtar Özellikler

Yerel kaynaklarla Türkiye’de, mevzuata ve sektörün iş kurallarına hakim bir kadro tarafından yazılmıştır. Mevzuat değişikliklerine hızlı bir şekilde uyum gösterecek bir altyapıya ve bunu uygulayabilecek uzman bir kadroya sahiptir.

EDRIMS’i satın aldığınızda “kaynak kod güvencesi”ne  sahip olursunuz.

EDRIMS’e eklenmek istenen tüm yeni özellikler, EDAŞ ekibi ile birlikte gerçekleştirilir.

EDRIMS abone yerine müşteri yaklaşımına sahiptir. Bütünleşik CRM modülü’nü kullanabilir, yada Microsoft Dynamics CRM gibi varolan bir başka uygulama ile entegre çalışabilirsiniz.

EDRIMS ön muhasebe modülüne sahiptir. Kurumun kullandığı muhasebe altyapısıyla entegre olabilir.

EDRIMS E-Fatura altyapısına sahiptir.  E-Fatura entegrasyonu ve BTM faturaları için birden fazla fatura seri numarası takibi yapılabilir.

EDRIMS OSOS Entegrasyonuna sahiptir, MDM katmanı sayesinde farklı OSOS cihazlarının EDRIMS ile veri alışverişi kolaylıkla sağlanır.

EDRIMS sahip olduğu “esnek raporlama altyapısı” sayesinde; yeni raporların hazırlanması, canlı ortama aktarılması  ve hemen kullanıma açılması çok kolaydır.

EDRIMS’te tanımlanmış “Enerji tedarik süreçleri“ ilgili operasyonların kolaylıkla gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

EDRIMS online destek sistemine  ve 7/24 destek masasına sahiptir.

EDRIMS Yasal Takip Modülü sayesinde tüm hukuki süreçlerinizi, EDRIMS içerisinden gerçekleştirebilirsiniz. Şirket avukatlarınız başka bir uygulamaya gereksinim duymazlar.

EDRIMS iş süreçlerine göre optimize edilmiş ekranlara ve toplu işlem araçlarına sahiptir. Bu sayede  işgücü ve zaman kazanırsınız.

EDRIMS tüm veri altyapısı için gelişmiş bir log ve tarihçe altyapısına sahiptir. Tüm veriler üzerinde sisteme eklenildikleri andan itibaren yapılan tüm değişiklikler kayıt altına alınır.

EDRIMS ile sistem kaynaklarının kullanımını verimlilik ve performans açısından izleyebilirsiniz.

EDRIMS güvenlik altyapısı sayesinde tüm sistemi sürekli izler, ve rutin dışı olayları anında güvenlik birimiyle paylaşır.